Anadolu Ajansı muhabirinin edindiği bilgiye göre, ağustos ayı içerisinde şehir genelinde konuttan hırsızlık vakalarının çoğalması üzerine, Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği bünyesinde özel bir takım kuruldu.

Ekipler yürütülen çalışmalarla, hırsızlık zanlılarının büyü ve gidiş yönlerinde 30 km süresince 123 güvenlik kamerasını araştırarak hadiseleri hakikatleştirdikleri tanımlanan B.U, D.U, C.U, Ç.U ve A.G.’nin kimliklerini tespit etti.

Takibe alınan zanlılar, hırsızlık emeli ile girdikleri bir binada daire kapısını zorladıkları anda polis ekiplerinin işlemi ile suçüstü yakalandı.

Gözaltına alınan zanlıların, muhtelif tarihlerde özelikle dairelerin kilitlenmemiş kapı dillerini şampuan kolisinden kestikleri sert plastik ile açarak ikametlere girdikleri ve 11 konuttan takribî 100 bin liralık hırsızlık yaptıkları belirlendi.

Zanlıların genelde üçlü, dörtlü ve beşli grup halinde gittikleri hırsızlık hadiseleri sonrası, izlerini kaybettirmek için ticari taksiye bindikleri ve girdikleri sağlık kurumuların değişik kapılarından çıktıkları tespit edildi.

Gözaltına alınan zanlılar emniyetteki harekâtlarının ardından sevk edildikleri duruşmaca hapsedildi.

Kaynak : Anadolu Ajansı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here