Firaricilik Kabahatleriyle Çaba Şube Müdürlüğü takımları, Yenimahalle ilçesindeki bir dükkanında faaliyet gösteren şöhretli bir sigara dağıtım işletmesini takibe aldı. İşletmenin piyasada satışı yasak olan daha önceki ambalajlı çok rakamda sigarayı muhafaza ettiği ve TAPDK’ya teslim etmediği tespit edildi. Ayrıca bu sigaraların dükkanına ait vasıtalarla fahiş maliyetlerle satılmak üzere dağıtımının yapıldığı bilgilerine ulaşıldı.

Söz mevzusu adrese tertip edilen harekâtta, paketler içerisinde yeni ambalajlı sigaraların yanı gizeme çok ölçüde daha önceki ambalajlı sigaraların bulunduğu, iş yeri önünde ve garajında ise dükkanına ait taşıtlarda sigara kutularının olduğu kollandı. İş yerinde ve çok rakamda taşıtta yapılan aramada paketler içerisinde değişik marka ve ölçülerde 57 bin koli daha önceki ambalajlı sigara ele geçirildi.

Koli başına 12 bin lira ceza uygulandı

İş yeri yetkilisi olduğu anlaşılan Y.A. nezaretine alındı. Ele geçirilen daha önceki ambalajlı sigaralar için koli başına 12 bin lira cezai operasyon uygulandı. Zanlı ise ifadesinin alınmasının ardından özgür vazgeçildi. Kaynak : İHA

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here