Çankayalıların sosyalleşebileceği, hobi ve şahsi gelişim kursları alabileceği yeni Çankaya Konutları’ni hizmete açmaya devam edeceklerini kaydolan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Yıldız’da yapacağımız yeni Çankaya Konutumuz yeniden çok kapsamlı bir merkez olacak. 260 metrekare kütüphane, 260 metrekare diş polikliniği ve 700 metrekare dersliklerimizin yer alacağı hizmet binamız, ulusumuzun beraber bilip beraber sosyalleştiği bir alan olacak. Öveçler ve Beytepe semtlerimizde de yeni Çankaya Konutları açacağız. Çankaya için yatırımlarımız sürat kesmeyecek” diye konuştu.

Çankaya Konutları’nde eğitimler devam ediyor

Halen 14’ü Alper Taşdelen yarıyılında açılan ve 27 Çankaya Konutu bulunan Çankaya Belediyesi, banal koşullarda senede 40-50 bin kursiyeri ağırlıyor. Çankaya Konutları’nde şahsi gelişim, iş edindirme ve hobi eğitimlerinin tamamı mevzusunda uzman eğitmenlerce reelleştiriliyor. Yabancı dil kurslarında İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, Rusça, şahsi gelişim kurslarında diksiyon, anne-çocuk eğitimi, işaret dili, hobi kurslarında, yağlı boya, bağlama, ud, gitar, keçe, kırkyama, tel kırma, karakalem, iş edindirme kurslarında, bilgisayar, 10 parmak klavye, sahne makyajı gibi birbirinden değişik 130 dalın içinde yoga, pilates, spor etkinlikleri de bulunuyor.

Çankaya Belediyesi, pandemi sürecinde ilk esas atma merasimini asıllaştıracak. Sancak Semti Turan Güneş Bulvarı 516. Cadde’ta inşa edilecek Yıldız Çankaya Konutu’nin esas atma merasimi, salgın hastalık ihtiyatları kapsamında hudutlu rakamda konukla yapılacak. Kaynak : İHA

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here